Miasto i Gmina Końskie

szukaj >

 

Uchwała Nr VII/62/2003

Rady Miejskiej w Końskich

z dnia 30 czerwca 2003 r.

w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu zawartego pomiędzy ulicami: Jasną, Partyzantów, Rzeczną, Źródlaną i ciekiem wodnym od Win centowa na obszarze miasta Końskie.

 

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142 poz. 1591; z 2002 r. Nr 23 poz. 220, Nr 62 poz. 558, Nr 113 poz. 984, Nr 214 poz. 1806) oraz art. 26 i art. 28 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. D. z 1999 r. Nr 15 poz. 139, Nr 41 poz. 412, Nr 111 poz. 1279; z 2000 r. Nr 12 poz. 136, Nr 109 poz. 1157, Nr 120 poz. 1268; z 2001 r. Nr 5 poz. 42, Nr 14 poz. 124, Nr 100 poz. 1085, Nr 115 poz. 1229, Nr 154 poz. 1804; z 2002 r. Nr 25 poz. 253, Nr 113 poz. 984, Nr 130 poz. 1112) Rada Miejska w Końskich uchwa1a co następuje:

ROZDZIAŁ I

Przepisy wprowadzające

§ l. Dchwa1a się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu zawartego pomiędzy ulicami: Jasną, Partyzantów, Rzeczną, Źródlaną i ciekiem wodnym od Wincentowa na obszarze miasta Końskie.

§ 2.1. Teren objęty planem, w miejscowym planie ogólnym zagospodarowania przestrzennego miasta Końskie zatwierdzonym uchwałą Nr XI/50/89 Rady Narodowej Miasta i Gminy Końskie z dnia 21 września 1989r ogłoszoną w Dz. Urz. Województwa Kieleckiego Nr 22/89 poz. 371 ze zmianami uchwa10nymi uchwałą Nr V/41/94 Rady Miejskiej w Końskich z dnia 24 listopada 1994r. ogłoszoną w Dz. Urz. Województwa Kieleckiego Nr 12/94 poz. 145 znajduje się w części na obszarach o następujących symbolach:

1) A 11 (M) - Osiedle Browarna - ustalenia szczegółowe

- MN 2 -zabudowa mieszkaniowa niskiej intensywności,

- istniejące osiedle jednorodzinne ,,Browarna”

- część wschodnia, o zabudowie wolno stojącej i bliźniaczej do adaptacji i uzupełnień wg niezbędnego zaktua1izowanego planu szczegółowego - orientacyjna chłonność całego terenu- 150 działek, wykluczone uciążliwe usługi wewnętrzne - dopuszczalne nieuciążliwe, zabudowa obrzeża póh1ocnego i zachodniego z uwzględnieniem stref sanitarnych,

- ZO - zieleń urządzona, towarzysząca ciągom komunikacji kołowej i pieszej, zieleń ochronna przed uciążliwościami zewnętrznymi: -niezbędne uzupełnienia alejowej zieleni wzdłuż ul. Partyzantów, wprowadzenie pasów zieleni izolującej zabudowę od terenów PKP i wzdłuż południowego obrzeża osiedla oraz zieleni maskującej od zachodu.

2) 021 KK - istniejące tereny kolejowe PKP, na których położona jest linia kolejowa jednotorowa niezelektryfikowana - Skarżysko Kamienna - Koluszki, stacje towarowe i osobowa, tory zdawczo - odbiorcze obsługujące tereny przemysłowo składowe oraz zespół bocznic kolejowych. W ramach modernizacji przewiduje się elektryfikację linii, unowocześnienie urządzeń stacyjnych, budowę wiaduktu kolejowego nad ul. Wojska Polskiego.

Docelowo przewidziano rozbudowę linii kolejowej na dwutorową i budowę . wiaduktów kolejowych nad projektowanymi ulicami 01KG2/2/ i 06KZ1/2.

Odległość linii zabudowy od krawędzi terenów kolejowych dla obiektów przeznaczonych na pobyt ludzi - min. 40 m.

2. Dla obszaru objętego planem tracą moc w całości ustalenia zawarte w miejscowym planie ogólnym zagospodarowania przestrzennego miasta Końskie określonym w § 2 ust. l.

§ 3. Celem planu jest szczegółowe określenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu zabudowy jednorodzinnej, usług i infrastruktury technicznej na terenie już w dużej części zagospodarowanym. Chaotyczna zabudowa, brak dróg umożliwiających podziały terenu i inwestowanie, brak. uzbrojenia powodują blokadę decyzji w sprawach budowlanych. Realizacja planu, bardzo zachowawczego w stosunku do zabudowy istniejącej pozwoli na uporządkowanie i wypełnienie obszaru. Przybędzie około 70 działek budowlanych, powstaną wytyczne do realizacji przedsięwzięć publicznych.

§ 4. Ilekroć w niniejszej uchwale jest mowa:

l) o planie - należy przez to rozumieć niniejszą uchwałę Rady Miejskiej w Końskich wraz z rysunkiem planu - stanowiącym załącznik nr l do niniejszej uchwały,

2) o przepisach szczególnych - należy przez to rozumieć przepisy ustaw wraz z aktami wykonawczymi,

3) o rysunku planu - należy przez to rozumieć rysunek stanowiący integralną część planu, będący załącznikiem nr 1 do niniejszej uchwały: plansza podstawowa na mapie w skali 1:500,

4) o przeznaczeniu podstawowym - należy przez to rozumieć taki rodzaj inwestycji, bez realizacji którego nie może być realizowane przeznaczenie dopuszczalne,

5) o przeznaczeniu dopuszczalnym - należy przez to rozumieć taki rodzaj inwestycji, który może być realizowany jako funkcja uzupełniająca w proporcjach określonych w ustaleniach szczegółowych,

6) o obszarze - należy przez to rozumieć teren zawarty w granicach linii rozgraniczających tereny o różnym przeznaczeniu i różnych zasadach zagospodarowania nazwanych symbolem cyfrowo literowym lub literowym,

7) o wskaźniku intensywności zabudowy - należy przez to rozumieć stosunek powierzchni całkowitej (liczonej zgodnie z normą budowlaną) wszystkich kondygnacji nadziemnych obiektów kubaturowych zlokalizowanych na działce budowlanej - do powierzchni tej działki,

8) o służebności gruntowej - należy przez to rozumieć dostępność gruntową do przejazdu, przechodu oraz uzbrojenia technicznego - potwierdzoną wpisem do księgi wieczystej.

9) o obszarze zorganizowanej działalności inwestycyjnej - należy przez to rozumieć obszar, w którym realizacja zabudowy przez indywidualnych inwestorów możliwa jest wyłącznie po dokonaniu scalenia i podziału gruntów w trybie przepisów o scaleniu i podziale nieruchomości lub na podstawie umów cywilno prawnych

ROZDZIAŁ II

Ustalenia ogólne

§ 5.1. Przedmiotem ustaleń planu są:

1) tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej MN

2) tereny zabudowy usługowej U

3) tereny zabudowy usługowo mieszkaniowej UM

4) teren zabudowy rzemieślniczo-usługowej RU

5) tereny ulic miejskich o charakterze lokalnym KL i dojazdowym KD

6) teren ciągów pieszych ogólnodostępnych z możliwością wjazdów awaryjnych D

7) teren lokalizacji stacji transformatorowej E

8) urządzenia projektowanej infrastruktury technicznej i ich orientacyjny

przebieg oznaczone na rysunku planu zgodnie z normą.

- ks - kanalizacja sanitarna

- w - sieć wodociągowa

- g - sieć gazowa

- kd - sieć kanalizacji deszczowej

§ 6. Rysunek planu zawiera następujące oznaczenia graficzne stanowiące ustalenia obowiązujące:

1) granica terenu objętego planem

2) linie rozgraniczające tereny o różnych zasadach zagospodarowania,

3) linie rozgraniczające drogi publiczne i ciągi piesze,

4) obszary zorganizowanej działalności i ich granice,

5) istniejące studnie do zachowania,

6) zabudowa przeznaczona do rozbiórki, zabudowa przeznaczona do adaptacji-zabudowa przeznaczona do rozbiórki z możliwością czasowego użytkowania i remontów,

7) nieprzekraczalne i obowiązujące linie zabudowy,

8) obowiązujące linie zwartej zabudowy pierzejowej,

9) linie oznaczające prawo zabudowy w granicy,

10) dopuszczalna strefa zabudowy usługowej,

11) projektowane sieci uzbrojenia technicznego (położenie przybliżone),

12) zieleń izolacyjna

§ 7. Na obszarach określonych w planie symbolem MN dla inwestycji obejmującej teren o powierzchni minimum 3 działek budowlanych oznaczonych na rysunku planu - dopuszcza się inny niż przewidziano planem sposób kształtowania zabudowy - pod warunkiem wykorzystania terenu zgodnie z obowiązującym przeznaczeniem, zachowania skali zabudowy, obowiązującej linii zabudowy od strony dróg publicznych oraz nie pogarszania warunków zabudowy na działkach sąsiednich.

§ 8. Na obszarach zabudowy jednorodzinnej MN ustala się nieprzekraczalny wskaźnik intensywności zabudowy na 0,7.

§ 9.1. Na obszarach zabudowy jednorodzinnej MN powierzchnie terenów zieleni na gruncie w ramach powierzchni działki budowlanej nie może być mniejsza niż 25%. Szklarnie i tunele foliowe traktowane są jak powierzchnia zielona.

2. Na terenach zabudowy usługowej U i usługowo mieszkaniowej UM powierzchnia zieleni na gruncie nie może być mniejsza niż 20% powierzchni działki.

§ 10.1. Przestrzeń między linią regulacyjną ulicy a obowiązującą linią zabudowy usługowo mieszkalnej 1UM, lU, 2U, 3U, 2UM, należy zagospodarować w formie placyków z niską zielenią urządzoną. Wysokość ogrodzenia od strony ulicy Partyzantów nie może przekroczyć 60cm.

2. Zakazuje się utwardzania dróg i placów oraz podjazdów wewnętrznych nawierzchnią pylącą np. tłuczeń, żużel.

3. Na obszarach 11MN i 13MN wprowadza się obowiązek wykonania pasa zieleni izolacyjnej od strony torów kolejowych zgodnie z rysunkiem planu. 4. Indywidualne źródła ciepła należy rozwiązywać w oparciu o paliwo uznane za ekologiczne np. gaz, oleje opałowe, elektryczność.

§ 11.1. Na obszarach, dla których funkcję dopuszczalną stanowią usługi nieuciążliwe - a ustalenia szczegółowe nie stanowią inaczej - zakazuje się realizacji funkcji mogących znacząco oddziaływać na środowisko, dla których sporządzenie raportu oddziaływania na środowisko jest obowiązujące lub może być wymagane oraz baz, magazynów hurtowych, zakładów stolarskich i ślusarskich, rzeźni, przetwórni, składowisk surowców wtórnych.

Dopuszcza się drobne rzemiosło produkcyjne oraz usługi gastronomiczne.

2. Na obszarach zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej nie uznaje się za sprzeczne z planem wykorzystanie pomieszczeń mieszkalnych na funkcje usługowe typu gabinety, biura, pracownie.

§ 12.1. Ustala się przebieg głównych projektowanych ciągów infrastruktury technicznej o przybliżonym położeniu, oznaczonych na rysunku planu.

2. Nie uznaje się za sprzeczną z planem realizację infrastruktury technicznej nie oznaczonej na rysunku planu w pasach istniejących i projektowanych dróg publicznych, ciągów pieszych oraz na terenach prywatnych w razie uzasadnionej potrzeby, w sposób nie naruszający głównych zasad uzbrojenia.

§ 13.1. Do czasu realizacji miejskiego systemu kanalizacji sanitarnej dopuszcza się lokalizację na działkach budowlanych szczelnych zbiorników do czasowego gromadzenia nieczystości ciekłych w ilościach nie przekraczających 2.0 m3 ścieków na dobę.

2. Wprowadza się zakaz lokalizacji indywidualnych urządzeń do oczyszczania ścieków wymagających rozsączkowania.

§ 14.1. Podział terenu możliwy jest wzdłuż linii rozgraniczających tereny o różnym przeznaczeniu i zasadach zagospodarowania z uwzględnieniem ust. 2 oraz wzdłuż linii rozgraniczających drogi publiczne i ciągi piesze.

2. Dla podziału wyodrębniającego obszar lU od obszaru 1MN warunkiem podziału jest wyznaczenie służebności gruntowej przez obszar lU do ul. Partyzantów.

3. Podział własności określony na rysunku planu liniami możliwych podziałów należy traktować jako przybliżony z możliwością przesunięć.

4. Na obszarach zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej MN i usług U i UM dopuszcza się dodatkowe podziały prostopadłe do ulic pod warunkiem zachowania minimalnej szerokości i wielkości działek budowlanych:

dla zabudowy wolnostojącej - szerokość 18 m pow. 350m2

dla zabudowy bliźniaczej - szerokość 12 m pow. 250m2

dla zabudowy szeregowej - szerokość 6 m pow. 150m2

5. Wprowadza się zakaz wydzielania terenów strefy dopuszczalnej zabudowy usługowej wzdłuż ulicy 7KL z powierzchni działek.

6. Określony na rysunku planu sposób podziału w obszarze 11MN nie jest obowiązujący. Warunkiem podziału w obszarze 11MN jest wydzielenie drogi wewnętrznej na zasadzie współwłasności wszystkich użytkowników dojazdu o szerokości min. 6m i zachowanie warunków określonych w ust. 4.

7. Do czasu wydzielenia i przejęcia przez gminę ulic lokalnych określonych w rysunku planu symbolami: 3KL, 5KL, 7KL oraz poszerzenia ulic określonych w rysunku planu symbolami: 2KD, 4KD i 6KD - zakazuje się wydzielania działek, których obsługa zgodnie z planem odbywa się z tych ulic. Odstępstwo od tej zasady stanowi podział zgodny z planem na wniosek właściciela uwzględniający poszerzenie ulic 2KD, 4KD lub 6KD.

8. Do czasu wydzielenia i poszerzenia ulic określonych w ust. 7 - ustala się zakaz wydawania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu na działkach, do których dojazd przewidziany jest w planie z tych ulic. Nie dotyczy to rozbudowy, modernizacji i uzupełnień na działkach już zabudowanych budynkiem mieszkalnym oraz posiadających dostęp do drogi publicznej lub służebność dojazdu i uzbrojenia.

§ 15. Zakazuje się wydawania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu na budynki mieszkalne w drugiej linii zabudowy w stosunku do dróg publicznych. Nie dotyczy to obszaru 1MN i 4MN w stosunku do ul. Partyzantów.

§ 16.1. Istniejąca zabudowa określona na rysunku planu jako przeznaczona docelowo do rozbiórki (znajdująca się poza nieprzekraczalną lub obowiązującą linią zabudowy) może być remontowana i przebudowana bez prawa rozbudowy.

2. Istniejąca zabudowa przeznaczona do trwałej adaptacji może być rozbudowywana, nadbudowywana i przebudowana z zachowaniem warunków określonych w ustaleniach szczegółowych dla poszczególnych obszarów.

3. Dla zabudowy istniejącej rozbudowywanej i nadbudowywanej dopuszcza się inny niż w ustaleniach szczegółowych sposób kształtowania bryły jeśli wymagają tego oczywiste względy techniczne i formalne.

§ 17. Na terenach zabudowy jednorodzinnej MN obowiązuje prawo budowy w granicy działki lub w odległości mniejszej niż 3 m, ale nie mniejszej niż 1,5 m. od granicy z sąsiadem, zgodnie z oznaczeniem na rysunku, lub:

1) dla budynku mieszkalnego - jeśli budynek mieszkalny sąsiada znajduje się w granicy działki i spełnia warunki określone w Prawie budowlanym dla zabudowy w granicy lub szerokość działki uniemożliwia realizację budynku o szerokości 7m.

2) dla budynku gospodarczego - jeśli budynek gospodarczy sąsiada znajduje się w granicy działki i spełnia warunki określone w Prawie budowlanym do zabudowy w granicy lub szerokość działki uniemożliwia budowę budynku o szerokości 4 m.

ROZDZIAŁ III

Ustalenia szczegółowe

§ 18.1. Wyznacza się obszary zabudowy jednorodzinnej 1MN,2MN, 3MN, 4MN, 5MN, 6MN, 7MN, 8MN, 9MN, 10MN, 11MN, 12MN, 13MN, dla których podstawowym przeznaczeniem jest funkcja mieszkaniowa jednorodzinna.

2. Dopuszcza się funkcję usług podstawowych nieuciążliwych w parterach budynków mieszkalnych lub jako obiekty wolnostojące o pow. całkowitej (wg normy budowlanej) do 100m2.

3. Zakazuje się budowy wolnostojących lub budowanych w granicy parterowych garaży i budynków gospodarczych o pow. całkowitej powyżej 50 m2.

4. Dopuszcza się lokalizację szklarni i tuneli foliowych na warunkach określonych w Prawie budowlanym.

5. Wprowadza się dopuszczalną strefę zabudowy usługowej nieuciążliwej i drobnego rzemiosła usługowego w ramach obszarów 2MN, 3MN, 4MN, 5MN, 9MN, 11MN, 12MN, 13MN wzdłuż ulicy 7KL (w strefie uciążliwości akustycznych ) oznaczoną na rysunku planu.

6. Istniejącą na obszarach MN zabudowę o funkcji nieuciążliwego rzemiosła produkcyjnego (dz. nr 5284, nr 5306/2, nr 5319, nr 5347) przeznacza się do pozostawienia z możliwością modernizacji i rozbudowy na warunkach określonych w niniejszym planie pod warunkiem ograniczenia dopuszczalnych emisji wszystkich uciążliwości do granic terenu, do którego inwestor ma tytuł prawny.

7. Dla obszarów zabudowy jednorodzinnej MN, z wyłączeniem określonej na rysunku planu dopuszczalnej strefy zabudowy usługowej - wzdłuż ul. 7KL, ustala się następujące warunki zabudowy i zagospodarowania terenu dotyczące funkcji podstawowej:

1) wprowadza się nieprzekraczalne i obowiązujące linie zabudowy mieszkaniowej określone na rys. planu,

2) zabudowę należy kształtować w układzie kalenicowym w stosunku do projektowanej linii zabudowy z tym, że budynki na działkach narożnych powinny być kształtowane w sposób podkreślający układ urbanistyczny z zastosowaniem akcentów architektonicznych i wyróżników w narożach budynków,

3) wysokość budynków określa się maksymalnie na trzy kondygnacje, z tym, że trzecią kondygnację stanowi poddasze użytkowe, a wysokość linii przecięcia połci dachu ze ścianą okapową określa się maksymalnie na 7.5m od terenu istniejącego (przy spadku terenu miarą jest środek budynku),

4) wysokość budynków mieszkalnych w drugiej linii zabudowy od ul. Partyzantów w obszarze IMN i 4MN w odległości mniejszej niż 40m od jezdni ul. Partyzantów nie może przekraczać dwóch kondygnacji, z tym, że drugą kondygnację stanowi poddasze użytkowe,

5) kąt nachylenia dachu określa się na 38° do 45°,

6) zakazuje się stosowania dachów asymetrycznych,

7) łączna długość facjat w płaszczyźnie ściany okapowej nie może przekraczać 1/2 długości okapu,

8) kolorystykę dachów ustala się w kolorach terakoty i ciemnych brązów,

9) kolorystykę budynków ustala się w gamie rozbielonych barw zimnych do bieli włącznie i naturalnych materiałów budowlanych.

8. Dla dopuszczalnej strefy zabudowy usługowej i rzemiosła usługowego wzdłuż ul. 7KL ustala się następujące warunki zabudowy i zagospodarowania terenu:

1) określa się w rysunku planu nieprzekraczalny teren zabudowy,

2) wysokość zabudowy określa się na dwie kondygnacje z tym, że drugą kondygnację stanowi poddasze użytkowe,

3) wysokość linii przecięcia połaci dachu z płaszczyzną ściany okapowej

określa się na 4.5m od poziomu terenu istniejącego. Przy spadku terenu miarą jest środek budynku,

4) kąt nachylenia dachu ustala się na 38° do 45°,

5) zabudowę kształtować w układzie kalenicowym do ul. 7KL,

6) kolorystykę dachów ustala się jak w ust. 7,

7) sposób kształtowania zabudowy usługowej nie może utrudniać dojazdu w głąb działek budowlanych od strony ul. 7KL.

8) realizacja zabudowy w obszarze 6MN, 7MN, 8MN, 9MN jest uwarunkowana koniecznością wykonania scalenia i podziału nieruchomości w trybie przepisów szczególnych lub umów cywilno prawnych.

§ 19.1. Wyznacza się obszary zabudowy usługowej 1UM i 2UM, dla których funkcję podstawową stanowią usługi nieuciążliwe o charakterze centrotwórczym, handlu detalicznego, gastronomii, administracji, kultury, drobnego rzemiosła usługowego. Funkcja mieszkaniowa może być realizowana w odległości powyżej 30m od krawężnika jezdni ul. Partyzantów.

2. Dopuszcza się warunkowo funkcję mieszkaniową, która może być realizowana powyżej parteru z tym, że powierzchnia pomocnicza funkcji mieszkaniowej nie może przekroczyć 30% powierzchni parteru pod warunkiem wyeliminowania ruchu tranzytowego z ul. Partyzantów.

3. Dla obszarów 1UM i 2UM ustala się następujące warunki zabudowy i zagospodarowania terenu:

1) dla nowowznoszonej zabudowy tworzącej pierzeje ul. Partyzantów oraz ul. Jasnej ustala się obowiązującą wysokość do trzech kondygnacji, z tym, że trzecią kondygnację stanowi poddasze użytkowe,

2) wysokość zabudowy, w tym modernizowanej i nadbudowywanej, ustala się na max. 8.0m od poziomu ulicy do poziomu gzymsu okapowego,

3) dla obiektów nowowznoszonych i nadbudowywanych wprowadza się obowiązek stosowania dachów stromych o kącie nachylenia 38° do 45° zakończonych gzymsem okapowym,

4) gamę kolorystyczną dachów ustala się od terakoty do ciemnego brązu,

5) zasadniczą kolorystykę obiektów ustala się w gamie rozbielonych barw zimnych do bieli włącznie i naturalnych materiałów budowlanych,

6) formę architektoniczną zabudowy powinna cechować szczególna staranność opracowania, harmonia, szlachetny detal i wysoki standard użytych materiałów,

7) garaże, place postojowe, magazyny należy lokować od strony zaplecza,

8) poziom wejść do pomieszczeń użyteczności publicznej należy rozwiązywać bezpośrednio z poziomu ulicy,

9) rampy, pochylnie i ewentualne schody należy lokalizować wewnątrz obiektu.

4. Dla działki 5282 dopuszcza się podział z wydzieleniem działki pod zabudowę jednorodzinną na warunkach zabudowy określonych jak dla obszaru 1MN.

§ 20.1. Wyznacza się obszary zabudowy usługowej lU, 2U, dla których funkcję podstawową stanowią usługi nieuciążliwe o charakterze centrotwórczym, handlu detalicznego, gastronomii, administracji, służby zdrowia, kultury, drobnego rzemiosła usługowego.

2. Dopuszcza się warunkowo funkcję mieszkaniową która może być realizowana powyżej parteru, z tym, że powierzchnia pomocnicza funkcji mieszkaniowej nie może przekroczyć 30% powierzchni parteru pod warunkiem wyeliminowania ruchu tranzytowego z ul. Partyzantów.

3. Dla obszarów lU, 2U ustala się następujące warunki zabudowy i zagospodarowania terenu:

1) dla nowowznoszonej zabudowy tworzącej pierzeję ul. Partyzantów ustala się obowiązującą wysokość trzech kondygnacji, z tym, że trzecią kondygnację stanowi poddasze użytkowe,

2) wysokość zabudowy, w tym modernizowanej i nadbudowywanej, ustala się na max 8.0m do poziomu gzymsu okapowego od poziomu ulicy,

3) dla obiektów nowowznoszonych i nadbudowywanych wprowadza się obowiązek stosowania dachów stromych o kącie nachylenia 38° do 45° zakończonych gzymsem okapowym,

4) poziom wejść do pomieszczeń użyteczności publicznej należy rozwiązywać bezpośrednio z poziomu ulicy,

5) rampy, pochylnie i ewentualne schody należy lokalizować wewnątrz obiektu,

6) gamę kolorystyczną dachów ustala się od terakoty do ciemnego brązu,

7) zasadniczą kolorystykę obiektów ustala się w gamie rozbielonych barw zimnych do bieli włącznie i naturalnych materiałów budowlanych,

8) formę architektoniczną zabudowy powinna cechować szczególna staranność opracowania, harmonia, szlachetny detal i wysoki standard użytych materiałów,

9) zabudowę usługową obszarów lU i 2U należy kształtować w sposób umożliwiający skomunikowanie i uzbrojenie od strony ul. Partyzantów położonych w drugiej linii obszarów 1MN i 4MN,

10) garaże, place postojowe, magazyny należy lokalizować od strony zaplecza.

§ 21.1. Wyznacza się obszar zabudowy usługowo mieszkaniowej 3UM, dla którego główną funkcję stanowią usługi podstawowe z zakresu handlu detalicznego, administracji, służby zdrowia, kultury, drobnego rzemiosła usługowego i mieszkalnictwa. Warunkiem realizacji zabudowy w tym obszarze jest wyprzedzające dokonanie scalenia i podziału nieruchomości w trybie przepisów szczególnych lub umów cywilno prawnych.

2. Funkcja mieszkaniowa może być realizowana na dowolnym poziomie pod warunkiem przeznaczenia minimum 50% powierzchni parteru na funkcję usługową.

3. Ustala się następujące warunki zabudowy i zagospodarowania terenu dla obszaru 3UM:

1) wysokość zabudowy określa się na trzy kondygnacje, z tym, że trzecią kondygnację stanowi poddasze użytkowe,

2) wysokość zabudowy ustala się na maksimum 6.6m do poziomu gzymsu okapowego od poziomu ulicy,

3) wprowadza się obowiązek stosowania dachów stromych, o kącie nachylenia połaci 45°, zakończonych gzymsem okapowym,

4) łączna długość facjat w płaszczyźnie ściany okapowej nie może przekroczyć 1/2 długości okapu,

5) poziom wejść do pomieszczeń użyteczności publicznej należy rozwiązywać bezpośrednio z poziomu ulicy,

6) rampy, pochylnie i ewentualne schody należy lokować wewnątrz obiektu,

7) gamę kolorystyczną dachów ustala się od terakoty do ciemnego brązu,

8) zasadniczą kolorystykę obiektów ustala się w gamie rozbielonych barw zimnych do bieli włącznie i naturalnych materiałów budowlanych,

9) formę architektoniczną zabudowy powinna cechować staranność opracowania, harmonia, szlachetny detal i wysoki standard użytych materiałów.

§ 22.1. Wyznacza się obszar zabudowy usługowej 3U, dla którego główną funkcję stanowią usługi centrotwórcze z zakresu administracji, służby zdrowia, gastronomii, kultury, handlu detalicznego.

2. Dopuszcza się warunkowo funkcję mieszkaniową na powierzchni 50% obiektów, na kondygnacjach powyżej parteru, z tym że pomieszczenia pomocnicze funkcji mieszkaniowej mogą stanowić 25% powierzchni parteru pod warunkiem wyeliminowania ruchu tranzytowego z ul. Partyzantów.

3. Ustala się następujące warunki zabudowy i zagospodarowania terenu dla obszaru 3U:

l) wysokość zabudowy nowowznoszonej i rozbudowywanej określa się jako maksymalną do trzech kondygnacji, z tym, że trzecią kondygnację stanowić będzie poddasze użytkowe,

2) formę architektoniczną zabudowy powinna cechować staranność opracowania; harmonia, szlachetny detal i wysoki standard użytych materiałów.

3) kąt nachylenia dachów 38° do 45°.

§ 23.1. Wyznacza się obszar zabudowy o funkcji rzemieślniczo usługowej z dopuszczeniem rzemiosła produkcyjnego 1RU.

2. Funkcjonowanie, przebudowa i rozbudowa istniejącego zakładu metalowego lub innej funkcji rzemieślniczo usługowej i produkcyjnej uzależnia się od ograniczenia dopuszczalnych emisji wszystkich uciążliwości mogących pogorszyć stan środowiska do granic terenu, do którego inwestor ma tytuł prawny.

3. Skalę i warunki zabudowy ustala się jak dla obszaru 8MN.

§ 24. Wyznacza się obszar pod lokalizację stacji transformatorowej E.

§ 25.1. Wyznacza się obszary ulic miejskich o charakterze lokalnym.

1) 1KL - istniejąca ul. Jasna szer. w liniach rozgraniczających 10m. Jezdnia szer. 6m, chodniki dwustronne po 2m. U stała się poszerzenie lokalnie pasa drogowego o parking.

2) 2KD - istniejąca ul. Działkowa o szerokości w liniach regulacyjnych 3 do 3.5m - nawierzchnia gruntowa.

Ustała się poszerzenie pasa drogowego do 5.5 m, ciąg pieszojezdny, ulica jednokierunkowa. Przebudowy wymaga napowietrzna linia energetyczna.

3) 4KD - istniejąca ul. Ogrodowa o szerokości w liniach regulacyjnych od 4 do 5m, nawierzchnia gruntowa

Ustała się poszerzenie pasa drogowego do 5.5 m, lokalnie przy ul. Partyzantów do 9m oraz sięgacz dojazdowy do dz. Nr 5310/1 - ciąg pieszojezdny,

- ulica jednokierunkowa, w poszerzeniu dwukierunkowa.

Przebudowy wymaga napowietrzna linia energetyczna.

4) 6KD - istniejąca prywatna droga wewnętrzna o szer. 3.5m, nawierzchnia nieurządzona.

U stała się poszerzenie pasa drogowego do szer. 6m z placem nawrotowym.

5) 3KL - projektowana ulica o szer. pasa drogowego 10m z dwoma sięgaczami o szerokości 7.5 m. i 10m.

Jezdnia dwukierunkowa o szer. 6m, chodnik jednostronny.

6) 5KL - projektowana ulica o szer. pasa drogowego 10m z sięgaczami dojazdowymi o szer. 7,5 m.

7) 7KL - projektowana ulica Źródlana, w części śladem istniejącej urządzonej ulicy.

Szerokość w liniach regulacyjnych 10m. Jezdnia dwukierunkowa szer. 6m. Chodnik jednostronny od strony północnej. Wyklucza się włączenie drogi 7KL do projektowanej drogi o symbolu 06KZ1/2

2. Realizacja ulic lokalnych wymaga uzgodnienia parametrów z zarządem dróg.

§ 26. Wyznacza się ciągi piesze publiczne z dopuszczeniem dojazdu awaryjnego:

1) 1D śladem istniejącej ul. Działkowej,

2) 2D śladem ul. Rzecznej.

ROZDZIAŁ IV

Postanowienia szczególne

§ 27. Ustala się stawkę procentową służącą naliczaniu opłaty, o której mowa w art.36 ust.3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym w następujących wielkościach: dla wszystkich działek niezabudowanych i nowych działek wydzielonych przy ulicach 3KL, 5KL, 7KL - 10%

ROZDZIAŁ V

Przepisy końcowe

§ 28. Niniejsza uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego.

§ 29. Niniejsza uchwała obowiązuje po upływie 14 dni od ogłoszenia jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego.

§ 30. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta i Gminy Końskie.

 

                                                                               Przewodniczący Rady Miejskiej

                                                                                          Grzegorz Wąsik

Biuletyn Informacji Publicznej redaguje Jacek Nowak
Osoba odpowiedzialna za treść: Emilia Kupis
Data modyfikacji: 2005/12/01 08:54:57
Redaktor: Administrator